Další polská firma si brousí zuby na české soláry

Společnost Polenergia Fotowoltaika, lídr v prodeji fotovoltaických mikroinstalací v Polsku, zahajuje svou činnost v České republice. Společnost Polenergia Solární s.r.o. se sídlem v Praze bude projektovat a dodávat fotovoltaické systémy zákazníkům v České republice.

Zdroj: Polenergia

Příznivý start

„Na začátku září byl v České republice spuštěn opět dotační program pro fotovoltaiku a akumulaci energie Nová zelená úsporám. Okolnosti pro naši expanzi jsou tedy velmi příznivé,“ říká Kamil Sankowski, člen představenstva společnosti Polenergia Fotowoltaika.

Společnost Polenergia Fotowoltaika, která stojí za vznikem společnosti Polenergia Solární v Česku, je již nyní jednou z největších společností zabývajících se instalací fotovoltaických zařízení v Evropě. Společnost poskytuje zákazníkům řešení, která jsou na polském trhu inovativní nejen v oblasti fotovoltaiky, ale také tepelných čerpadel nebo skladování energie. Polenergia Fotowoltaika a Polenergia Solární patří do skupiny Polenergia, největší polské soukromé energetické skupiny.

„Vstup na český trh s fotovoltaikou je dalším velmi důležitým krokem v rozvoji naší společnosti. Chceme využít bohatých zkušeností a rozsáhlého know-how, které jsme získali během uplynulých let působení v Polsku. Právě díky nim jsme se velmi rychle stali největším instalatérem fotovoltaických systémů do 50 kW v zemi. Věříme, že se nám tento úspěch podaří zopakovat i u našich jižních sousedů,“ říká Kamil Sankowski, člen představenstva společnosti Polenergia Fotowoltaika

Dodávky solárů do 30 dní

Polenergia Solární nabídne českým zákazníkům komplexní služby, v rámci kterých jim zajistí odborný poradeství, profesionální instalaci a monitoring a poprodejní podporu v oblasti fotovoltaických elektráren. Fotovoltaické instalace a akumulace energie budou nabízeny s unikátní 25letou zárukou výnosu a nepřetržitým monitoringem.

„Nový dotační program pro fotovoltaiku a akumulaci energie Nová zelená úsporám odstartoval v České republice na začátku září. Okolnosti pro naši expanzi jsou tedy velmi příznivé. S dotacemi počítáme jako s dalším argumentem, jak přesvědčit české zákazníky o výhodách naší nabídky. Díky spolupráci s předními výrobci fotovoltaických komponent jsme schopni nabídnout instalaci systému i do 30 dnů od podpisu smlouvy,“ dodává Sankowski.

Současně se zahájením prodeje solárů v České republice byly spuštěny také webové stránky www.polenergiasolarni.cz.