Budoucnost energie pro domácnosti – Huawei odhaluje svůj vlajkový výrobek pro skladování energie pro obytné budovy

Vlajkový výrobek společnosti Huawei, solární ESS pro sektor obytných budov LUNA2000-7/14/21-S1(HUAWEI LUNA S1) představuje významný skok kupředu v oblasti energetických řešení pro domácnosti. Díky výjimečné energetické efektivitě, vylepšeným bezpečnostním funkcím a přívětivé uživatelské zkušenosti proměňuje způsob, jakým vlastníci nemovitostí spotřebovávají a skladují energii, a zároveň přináší řadu výhod pro instalátory.

Zdroj: Huawei

Zvládání výzev s výrobkem další generace

Reakcí na palčivé výzvy, kterým čelí toto odvětí a spotřebitelé, je využívání inovativních technologií. Jednou z hlavních výzev je urgentní požadavek na zelenou revoluci. Vlastníci nemovitostí si nyní uvědomují důležitost využívání obnovitelné energie a chtějí přispět k ochraně životního prostředí.

Vysoké ceny elektřiny a časté výpadky jejích dodávek rovněž tlačí lidi směrem k řešením využívajícím obnovitelnou energii. Trh se musí této situaci přizpůsobit. V tomto případě se objevily systémy pro skladování energie (ESS) pro rezidenční sektor, které mění pravidla hry a podporují vlastníky nemovitostí v plném využívání solární energie a snižování uhlíkové stopy.

Tradiční výrobky zelené energie se potýkají s problémy, jako jsou střešní požáry, bezpečnost skladování energie, složitá instalace a omezená životnost výrobku. Nejnovější nabídka společnosti Huawei, systém HUAWEI LUNA S1, se staví k těmto problémům čelem a přináší bezpečnost, jednoduchost, vynikající uživatelskou zkušenost a udržitelnost.

Špičková životnost a kapacita využitelné energie v rámci odvětví

Vlajkový výrobek společnosti Huawei v oblasti solárních ESS pro obytný sektor zahrnuje inovativní technologie, které optimalizují využití energie a dosahují jejích úspor. Má až 15letou omezenou záruku, což je v rámci odvětví naprostá špička. Pro vlastníky nemovitostí to znamená vyšší návratnost investice – jakmile se částka ušetřená za účet za elektřinu vyrovná nákladům na solární systém, čeká je více let čistých úspor.

Systém HUAWEI LUNA S1, navíc využívá na míru navržené bateriové články s kapacitou 280 Ah, které překonávají články s kapacitou 120 Ah, jež jsou v tomto odvětví standardem. Podle společnosti Huawei je výsledkem vynikající kapacita využitelné energie (4,2 MWh/kWh), což je o více než 40 % více než u ostatních dodavatelů.

Společnost Huawei dosáhla těchto průlomových výsledků díky inovativní architektuře modulu a patentovaným systémům ovládání teploty. Vlajkový výrobek obsahuje průkopnickou technologii Module+, která zahrnuje integrovaný optimalizátor energie. To zlepšuje celkový výkon systému a maximalizuje energetickou efektivitu. Dále je tu patentovaná konstrukce společnosti Huawei s chladnou a horkou komorou, která si poradí s problémy, které u vysokoprůtokových bateriových článků způsobuje vysoké teplo.

5vrstvá ochrana pro zajištění bezpečnosti a spolehlivosti

Bezpečnost a spolehlivost jsou u systémů skladování energie pro obytný sektor klíčové a řešení Huawei zde nabízí komplexní ochranu. Systém je navržen tak, aby vydržel extrémní podmínky, od -20 °C do +55 °C, včetně ponoření do vody, hustého sněžení a extrémně nízkých teplot.

Tento pětivrstvý mechanismus bezpečnostní ochrany zahrnuje ochranu na úrovni článků, elektrickou ochranu, konstrukční ochranu, aktivní ochranu a nouzovou ochranu. Tyto funkce zajišťují odolnost systému a minimalizují rizika.

Ochrana na úrovni článku: výjimečný článek, který prošel přísnými testy, jako například testy cyklu (až 1/8 počtu cyklů) a punkčními testy

Elektrická ochrana: vyniká několika ochrannými opatřeními, například proti přebití, přepětí, nadproudu, nadměrné teplotě, ochrana před externím zkratem

Konstrukční ochrana: nejlepší stupeň krytí v rámci odvětví IP66+, nejlepší ochrana v rámci odvětví při ponoření do vody o hloubce 40 cm po dobu 72 hodin; vysoce pevná konstrukce, odolnost proti vysokému tlaku až 5 tun, test výbuchu s 20 % podílem vodíku

Aktivní ochrana: Huawei LUNA S1 umožňuje zjišťování teploty a napětí na úrovni článků v reálném čase, inteligentní detekci portů, kalibraci SoH pro ochranu zdraví baterie po celou dobu životnosti

Nouzová ochrana: obsahuje jediný modul s nouzovým potlačením ohně v rámci odvětví, přední světová technologie pro uvolnění tlaku. Jakmile teplota dosáhne 190±15°C, výrobek uvolní plyn, který efektivně potlačí oheň chemickou cestou.

fak

Jednoduchá a inteligentní uživatelská zkušenost  

Uživatelská zkušenost je jedním z klíčových aspektů ESS pro obytný sektor společnosti Huawei. Instalační proces je zjednodušený a ušetří více než 50 % doby instalace oproti tradičním systémům. Mezi moduly není nutný žádný komunikační ani napájecí kabel. Systém rovněž generuje nižší hladinu hluku, takže vytváří příjemnější prostředí pro vlastníky nemovitostí.

Modulární design systému umožňuje vlastníkům nemovitostí začít s jednotkou o kapacitě 6,9 kWh a pomocí přidávání modulů pak kapacitu jednoduše rozšiřovat. Rozšíření kapacity je jednoduché a není zde třeba přednabití ani kalibrace SoC. Nová bateriová jednotka automaticky synchronizuje svůj stav nabití (State of Charge, SoC) se stávající sestavou po jednom cyklu nabití/vybití, a zajistí tak hladký a efektivní proces rozšíření kapacity.

Tento inteligentní řetězový ESS se dokáže hladce integrovat do jakékoli moderní chytré domácnosti. Nabízí bezproblémovou konfiguraci pomocí jedné jediné aplikace. Aplikace nabízí možnosti vzdáleného monitorování a ovládání a umožňuje uživatelům spravovat svůj systém skladování energie odkudkoli.  Pro uživatele to znamená pohodlí a bezproblémové používání.

Špičková estetika designu výrobku 

Huawei LUNA S1 je krásným kouskem vybavení, navržený tak, aby se stal zajímavým prvkem jakékoli domácnosti. Průmyslový design využívá minimalistického přístupu, který se snadno integruje do vašeho interiéru.

Tento výrobek má jednoduchý a hladký vzhled. Dokonale se začlení do okolního prostředí a zvýší jeho celkovou vizuální atraktivitu. Systém zahrnuje inteligentní náladové světlo ve tvaru kapsule, která vypadá jako „dýchající hvězda“ a vnáší do designu eleganci. Funkční a dekorativní postranní mřížka je dalším vylepšením vzhledu a zároveň slouží také praktickým účelům.

Posun k nulové uhlíkové stopě

Koncepce domácnosti Huawei s nulovou uhlíkovou stopou je realizována prostřednictvím na míru přizpůsobeného fotovoltaického řešení. Huawei LUNA S1 se stává součástí inteligentního fotovoltaického řešení pro obytné budovy Huawei FusionSolar, které v současné době zásobuje více než 3,3 milionu domácností po celém světě.

Abyste si dokázali představit hmatatelné výhody této zelené vize, zvažte ekologický dopad jednoho 30 kWh zeleného napájecího systému: ročně vygeneruje asi 36 000 kWh energie, což je ekvivalent každoročního zasazení 930 stromů (asi 2 stromy denně) a snížení emisí oxidu uhličitého asi o 17 tun ročně.

S pokročilým inteligentním fotovoltaickým řešením pro obytné budovy HUAWEI FusionSolar dokáže systém naplnit až 90 % energetických potřeb domácnosti a má potenciál dosáhnout v budoucnosti 100 %. To otevírá cestu k domácnostem s nulovou uhlíkovou stopou, snižuje závislost na tradičních zdrojích energie a přispívá k zelenější planetě.