Bloomberg: LONGi se stává největším výrobcem fotovoltaických panelů v Q2 2024

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů LONGi se stal ve druhém kvartálu roku 2024 největším výrobcem z pohledu disponobilní výrobní kapacity. Informovala o tom ve svém reportu americká analytická společnosti Bloomberg New Energy Finance (BNEF).

Zdroj: LONGi

Potvrzení prestižního statusu Tier-1

Podle nedávno publikovaných dat od společnosti BNEF si dále LONGi udržela status Tier-1 (kategorie s nejvyšším ratingem) výrobce fotovoltaických panelů. V současnosti LONGi disponuje nejvyšší disponobilní výrobní kapacitou ve výši 120 MWp fotovoltaických panelů ročně.

K dalším největším výrobcům fotovoltaických podle disponibilní roční výrobní kapacity dle dat BNEF patří tyto společnosti:
– JA Solar
– Trina Solar
– TW Solar
– Astronergy
– Canadian Solar
– Risen Solar a GCL.

Měřítko úspěšnosti

Kvartální analýza společnosti BNEF posuzuje výrobce fotovoltaických panelů s ohledem na jejich solventnost, tedy na finanční stabilitu a úspěch společnosti na trhu. Tato analýza poskytuje přehled stabilních a spolehlivých výrobců solárních panelů, kteří splňují nadefinovaná kritéria.

Společnost BNEF monitoruje velké solární projekty po celém světě, které získaly bankovní investice, a zkoumá jejich bonitu, jejich marketingové taktiky a bankovní důvěryhodnost.

Za úspěchem společnosti LONGi v žebříčku “Tier-1 výrobců panelů stojí důraz na nepřetržitý výzkum a vývoj. Jejím cílem dále zlepšovat výkon křemíkových destiček, solárních článků a panelů, které společnost LONGi vyrábí.

„Věříme v důležitost vědy, technologií a inovací ve fotovoltaickém průmyslu. Proto zaměřujeme své zdroje na zdokonalování výrobních procesů,  abychom vyvinuli účinnější a spolehlivější výrobky pro výrobu solární energie,” řekl nedávno Zhenguo Li, prezident společnosti LONGi.

O společnosti LONGi

Společnost LONGi byla založena v roce 2000 a v současnosti patří k světovým v oblasti solárních technologií. Společnost se zaměřuje na tvorbu hodnot orientovaných na zákazníka a na transformaci energetiky ve světě.

V rámci svého poslání „vytvářet to nejlepší pomocí solární energie pro budování zeleného světa“ se společnost LONGi zaměřuje na technologické inovace. Společnost působí v pěti částech hodnotového řetězce, které zahrnují monokřemíkové destičky, články a panely, komerční a průmyslová distribuovaná solární řešení, řešení pro zelenou energii a vodíková zařízení.

Další informace o společnosti najdete na jejím webu: www.longi.com.