BIDLI a Insight Home vstupují na český fotovoltaický trh. Nabídnou virtuální baterii

Dva čeští lídři, první v oblasti poskytování služeb pro bydlení (BIDLI holding, a.s.) a druhý v oblasti obnovitelných zdrojů energie a chytrého bydlení (Insight Home, a.s.), založili společný podnik s názvem BIDLI technologie, a.s.. Ten má ambice stát se největším českým soukromým dodavatelem obnovitelných zdrojů energie a komplexních služeb s tím spojených.

Zdroj: BIDLI

Zdroj: BIDLI

Důraz na komplexní služby

Nově založená společnost BIDLI technologie poskytne zájemcům o ekologické, energeticky i finančně úsporné bydlení nejen montáž fotovoltaiky na střechu domu a následný servis, ale i veškeré konzultace, vyřízení administrativy, profinancování a v neposlední řadě zvýhdněnou dodávku elektřiny.

BIDLI holding je firma s nejkomplexnější nabídkou bydlení v Česku. Má 35 poboček, na kterých pracuje 700 profesionálů.

„Naším cílem je neustále zkvalitňovat a rozšiřovat produkty a služby pro zákazníky. Krok směrem k technologiím byl v tomto směřování dalším logickým milníkem. Chtěli bychom, aby nás klienti vnímali i jako technologickou firmu, která je zároveň ekologická,“ uvedl Jiří Lejnar, předseda představenstva a výkonný ředitel BIDLI holding, a dodal: „Jednali jsme s řadou společnosti v oboru, ale nejlepší volbou pro nás bylo založení společné firmy se skupinou Insight Home. Nejenže oceňujeme jejich zkušenosti a profesionalitu, ale sedli jsme si dobře i lidsky.“

„V propojení s celým holdingem BIDLI vidíme unikátní příležitost, jak prostřednictvím sítě poboček a profesionálních obchodníků a poradců můžeme klientům nabídnout komplexní služby v rámci fotovoltaických elektráren a služeb s nimi spojených. Tento trh je velmi diverzifikovaný a působí na něm mnoho subjektů od malých firem až po energetické giganty.

Nikdo ale nenabízí pod jednou střechou opravdu kompletní služby – to znamená konzultace, vyřízení veškeré administrativy, montáž fotovoltaické elektrárny, profinancování, zvýhodněnou dodávku elektrické energie a následný servis,“ řekl Karel Knetl, manažer BIDLI technologie a člen představenstva.

Nabídka virtuální baterie

Společnost Insight Home patří z hlediska používaných technologií a realizovaných instalací mezi špičky ve svém oboru, přičemž v letech 2015 až 2019 byla zařazena do žebříčku Českých 100 Nejlepších firem.

Její zakladatel a majitel Jan Průcha k joint venture s BIDLI dodává: „Vážíme si toho, že jsme v oboru chytrého bydlení našli tak silného partnera. Díky našemu společnému know-how a zkušenostem máme v nově založené společnosti BIDLI technologie velkou šanci stát se lídrem na trhu obnovitelných zdrojů energie a komplexních služeb.“

„Naši energetičtí specialisté jsou často první, kteří dokážou správně posoudit, zda aktuální situace u klienta je vhodná pro instalaci fotovoltaické elektrárny. Pro naše zákazníky nabízíme navíc výhodný cenový balíček na dodávku elektřiny ve spojení s virtuální baterií Bidli POWER. Díky tomu naši klienti nejen šetří, ale zároveň i vydělávají. Další synergií je, že klientům fotovoltaickou elektrárnu profinancujeme,“ uvedl Martin Fojtík, ředitel společnosti BIDLI energie – člena skupiny BIDLI holding.

„Fotovoltaické systémy dodávané společností BIDLI technologie budeme stále častěji zařazovat do našich rezidenčních developerských projektů. Navíc jsme tímto spojením získali silného partnera pro oblast chytrého bydlení, kterou považujeme za velmi perspektivní,“ dodává Roman Weiser, ředitel společnosti BIDLI development – rychle se rozvíjející divize pro výstavbu vlastního bydlení v rámci skupiny Bili holding.