BENDERS SUNWAVE – už žádné ošklivé solární panely na Vaší střechu

Chcete, aby se změna Vaší střechy stala budoucím zdrojem příjmů, nebo součástí soběstačného cyklu s nabíjecí stanicí pro vaše auto? Společnost Benders, největší skandinávský výrobce střešních krytin,  má kompletní řešení neviditelných solárních tašek pro vaši střechu….?

 

Zdroj: Benders

Zdroj: Benders

Efektivní řešení pro Českou republiku

 

Na trhu existuje řada různých variant solárních panelů, a to s čím se  společnost Benders rozhodla pracovat, je technologie tenkovrstvých solárních článků integrovaná do střešních tašek. Tenkovrstvé solární články mají svůj název podle tenkého filmu, který absorbuje světlo.

 

Film se nanáší na nosný materiál, jako je sklo, plast nebo kov. Existují různé typy tenkých vrstev v závislosti na tom, které látky jsou zahrnuty, ale společné pro technologii je, že je trvanlivá, vydrží změny počasí, nevadí jí zamračené dny a není ovlivněna tak negativně teplem, jako tradiční solární panel na bázi křemíku.

 

Tenkovrstvé články mají tu výhodu, že jejich účinnost stoupá při nízké intenzitě dopadajícího světla, což je typické pro Českou republiku. Jsou flexibilní ve svém designu, což umožňuje také atraktivnější design solárních článků. Tenký film je navíc recyklovatelný. Tenkovrstvé články druhé generace už mají mnohonásobně tenčí aktivní polovodičovou vrstvu (je to jen tenký film) a současně mají větší účinnost.

 

Taška Palema SunWave

Estetické hledisko k použití solárních panelů na střechách odrazovalo prozatím spoustu majitelů domů od jejich instalace. To už ale není Pravda!

 

S unikátním řešení ve formě solárních tašek přišla firma Benders, která se vždy snažila svým klientům splnit jejich přání, a tak přistoupila k vývoji nových unikátních technologií a připravila střechu se solárními panely “bez kompromisů”.

 

Společně se švédskou firmou Midsummer, která se zabývá vývojem solárních technologií na bázi tenkostěnných fotovoltaických článků, společnost Benders vyvinula unikátní řešení solárních panelů uzpůsobeným pro dvouplášťovou střešní tašku Palema. Montáž tenkovrstvého solárního panelu je jednoduchá a nevyžaduje žádný dopad na střechu, ale je umístěna na povrchu tašek Palema na nové nebo již existující střeše.

Snadná instalace

Jedna taška Palema odpovídá šířce pěti „tradičních střešních tašek“. Tašky jsou propojeny v sérii s kabely, které jsou součástí střídačů a dalšího vybavení v kompletním balení od Benders. Solární tašky Palema od společnosti Benders jsou již k dispozici i zákazníkům na českém trhu.

 

„Pro nás bylo vždy důležité nabídnout trhu kompletní sortiment a nejnovější střechu. Vzhledem k tomu, že sluneční světlo nabízí tolik energie, je samozřejmostí možnost nabízet solární tašky se stylovým designem a snadnou montáží speciálně přizpůsobené pro naše výrobky, “říká Ove Bender, CEO Benders.