Aténské letiště bude napájeno velkokapacitní batérií od JinkoSolar

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů a bateriových systémů akumulace energie JinkoSolar včera oznámila, že uzavřela dohodu se společností kIEFER o dodávkách svého velkokapacitního bateriového úložiště SunTera pro mezinárodní letiště v Aténách v Řecku (AIA).

 

Zdroj: JinkoSolar

První letiště s nulovými emisemi CO2

Dodávka velkokapacitního bateriového úložiště (BESS) pro Mezinárodní letiště v Aténách (AIA) tímto podpoří jeho závazek dosáhnout do roku 2025 nulových emisí uhlíku. Po dokončení instalace BESS bude letiště AIA provozovat největší bateriový systém využiváný pro vlastní spotřebu energie, která se vyrábí v místní fotovoltaické elektrárně na střeše letiště.

Aténské letiště se stane prvním mezinárodním letištěm na světě, které bude do schopno pokrýt spoji spotřebu se 100% díky kombinaci vlastní solární elektrárny a BESS.

Od svého otevření v roce 2001 se aténské mezinárodní letiště intenzivně věnuje ekologickým otázkám. Mimo jiné jako jedno z prvních letišť na světě investovalo do solárních technologií a vybudovalo v areálu letiště fotovoltaický park v hodnotě 20 milionů eur jako zdroj čisté a udržitelné energie.

Symbolický projekt

„Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat se společnosti kIEFER v této zcela nové éře solárních systémů, jejich součástí jsou bateriové systémy akumulace energie v Řecku. Tento symbolický projekt je prvním instalovaným velkokapacitním BESS řady SunTerra ve spojení s fotovoltaickým systémem v Řecku. Jsme nadšeni, že se můžeme vydat na tuto cestu s partnerem, kterým je společnost kIEFER, jejíž odhodlání k ekologickému přechodu prostřednictvím inovací se dokonale shoduje s naší vlastní vizí – převzít odpovědnost za umožnění udržitelné budoucnosti poskytováním komplexního řešení pro čistou energii,“ uvedl  Frank Niendorf, generální ředitel společnosti JinkoSolar pro Evropu.

„Jsme potěšeni tímto partnerstvím se společností Jinko,“ řekl Christos Petrocheilos, generální ředitel společnosti Kiefer. „Bateriový systém SunTera se dokonale shoduje s naší vizí udržitelné energie a věříme, že tato spolupráce bude pro naše zákazníky velkým přínosem.“