Astronergy získala prestižní ocenění za kvalitu solárních panelů

Společnost Astronergy získala letos v březnu na významném evropském veletrhu Key Energy od společnosti EUPD Research ocenění „TOP Brand PV 2023“ – nejlepší značka v oblasti fotovoltaiky pro rok 2023. Tento úspěch potvrdil skvělé výsledky společnosti Astronergy na německém trhu i v celém evropském regionu.

Zdroj: Astronergy

Prestižní ocenění

Společnost EUPD Research je celosvětově uznávaná jako přední certifikační instituce v oblasti fotovoltaiky. Má více než 20 let zkušeností s měřením a analýzou povědomí o značce u montážních firem a koncových uživatelů. Ocenění „TOP Brand PV“, které EUPD Research uděluje, se v oboru fotovoltaiky těší značné prestiži a uznání.

Pečeť oceňující společnost Astronergy jako nejlepší značku v kategorii fotovoltaických panelů předal globální marketingové ředitelce společnosti Astronergy Isabelle Niové viceprezident EUPD Research Daniel Fuchs.

Německý trh je vysoce konkurenční, uvedl Markus A. W. Hoehner, prezident a generální ředitel EUPD Research. Ocenění společnosti Astronergy jako nejlepší značky ve fotovoltaice je významným důkazem toho, že si opět úspěšně získala zdejší montážní firmy v oblasti povědomí o značce, distribuce a zákaznických doporučení.

Podle průzkumu provedeného společností EUPD Research a údajů značky Astronergy se Německo stalo v roce 2022 pro tuto značku prvním zahraničním trhem s dodávkami nad 1 GW. Na konci letošního února navíc do Německa dorazilo celkem 154,4 MW fotovoltaických panelů ASTRO N5 TOPCon pro projekt největší evropské fotovoltaické elektrárny TOPCon v Döllenu (Braniborsko) a významně tak posílilo šance společnosti Astronergy na získání titulu nejlepší značky.

Průkopník TOPCon panelů

Při slavnostním předání ocenění Isabella Niová uvedla, že titul „TOP Brand“ představuje uznání všestranných kvalit společnosti. Dodala, že společnost Astronergy hodlá i nadále poskytovat vysoce kvalitní výrobky a služby, aby se stala přední volbou pro ještě více montážních firem, distributorů a zákazníků, a bude se více angažovat v oblasti udržitelného rozvoje v Německu.

Společnost Astronergy, která je průkopníkem v masové výrobě fotovoltaických modulů TOPCon s využitím solárních článků typu-N. Tato technologie zaznamenává v posledních letech rostoucí význam mezi investory, kteří jí preferují oproti PERC panelům kvůli vysoce účinným fotovoltaickým článkům a nízké degradaci. V roce 2023 hodlá společnost Astronergy navýšit výrobu fotovoltaických článků a panelů typu TOPCon na 48 GW modulů.