Arca Capital chystá další investice do solárů a nemovitostí

Čas koronakrize je časem nákupů a investic do „reálných hodnot“. Česko-slovenská finanční skupina Arca Capital se loni rozešla se svým zakladatelem Pavolem Krúpou. A místo jeho dravějšího stylu nyní sází na „klidnější“ byznys. Právě teď se poohlíží například v oblasti energetiky či na realitním trhu.

Zdroj: Arca Capital

Zdroj: Arca Capital

 

Sázka na stabilní výnosy

 

„Chceme dál investovat do fixních aktiv. Vždy říkám, že jakýkoliv z majetků naší skupiny si můžete vyfotit,“ říká v rozhovoru pro deník MF DNES Juraj Dvořák, člen představenstva Arca Investments.

 

„Tato krize, kdy vlády musely zastavit život, aby se nešířil virus, může vést k tomu, že se lidé při investování více vrátí k reálným hodnotám. Budou si více vážit aktiv s pevným výnosem, bude se víc nakupovat půda, lesy, nemovitosti k bydlení či stavební pozemky,“ myslí si Dvořák.

 

Aktuálně Arca chystá další akvizice v energetice a v realitním sektoru. Na spadnutí je převzetí dvou solárních parků v Česku a na Slovensku. A navíc investuje do další fotovoltaické elektrárny v maďarském Csabrendeku. Podle Dvořáka jde o perspektivní obor, přestože česká vláda nyní snižuje solárním elektrárnám podporu.

Diverzikace do nemovitostí

 

Kromě investic do fotovoltaických elektráren bude Arca diverzifikovat své investiční portfolio pomocí nemovitostí

 

„Jsme také připraveni naskočit do nemovitostí, zejména kancelářských budov od 10 do 30 tisíc metrů čtverečních. Aktuálně jsou rozjednané dva projekty, jeden v Česku a jeden na Slovensku,“ říká Juraj Dvořák pro deník MF DNES.

Investiční fond Arca Capital CEE vyplatil během prosince roku 2019 svým investorům dividendu v hodnotě 7.500 Kč na jednu akcii. Arca Capital CEE je samosprávný investiční fond kvalifikovaných investorů, který svým akcionářům generuje dlouhodobě atraktivní výnosy. Průměrné roční zhodnocení fondu posledních let činí 7,7 %.