Antaisolar uvádí nové stavebně integrované fotovoltaické řešení

Společnost Antaisolar, přední dodavatel fotovoltaických montážních systémů, představila své nové produkty. Mezi ty patřilo například stavebně integrované fotovoltaické střešní řešení Antaisolar Taiyang Roof.

Zdroj: Taiyang Roof

Nový produkt na bázi BIPV

Na základě poptávky na trhu se stavebně integrovanými fotovoltaickými systémy společnost Antaisolar intenzivně rozvíjí výzkum a vývoj s cílem vytvořit nový produkt na bázi fotovoltaiky integrované do plášťů budov (BIPV), kterým je Taiyang Roof. Produktová novinka je určena k podpoře transformace budov na využívání obnovitelných zdrojů energie s nulovými emisemi uhlíku.

„S tím, jaký důraz je nyní celosvětově kladen na snížení emisí uhlíku, se na trhu s distribuovanou fotovoltaikou můžeme těšit na nové možnosti rozvoje a je zřejmé, že integrace solárních panelů do budov bude hrát stále důležitější roli při instalaci fotovoltaických zařízení,“ uvedla generální ředitelka společnosti Antaisolar Jasmine Huang. 

Řešení Taiyang Roof komplexně optimalizovalo výkonnost průmyslových a komerčních střešních fotovoltaických panelů, a řeší tak problémy, jako je špatná bezpečnost, nepohodlí, problematická údržba a krátká životnost. Jedinečné výhody řešení Taiyang Roof lze využít hlediska hydroizolace, instalace a použitých materiálů.

Střecha Taiyang Roof může dosahovat 100% vodotěsnosti a komponenty použité při výrobě nejen zabraňují úniku vody, ale také chrání budovu. Celý proces instalace se skládá z pouhých tří kroků: „umístění“, „připevnění“, „zabezpečení“.

Špičkový produkt

Řešení nabízí snadný provoz a údržbu, která se může přizpůsobit požadavkům konkrétních zákazníků. Střecha Taiyang Roof je vyrobena z vysoce kvalitní hliníkové slitiny, u které bylo prokázáno, že nabízí o 20 % vyšší efektivitu, než je dáno čínskými národními normami, má nízkou hmotnost a vysokou pevnost. Tyto vlastnosti zajišťují bezpečnost, spolehlivost a stabilitu celého řešení, díky čemuž splňuje nejen architektonické normy a estetické požadavky, ale také snižuje náklady na systém o 20 % a zvyšuje účinnost o 50 %.

Střecha s je špičkovým produktem v oblasti integrovaných fotovoltaických řešení, šetří náklady, je šetrná k životnímu prostředí, má vysokou účinnost recyklace a díky vynikajícímu poprodejnímu servisu poskytovanému společností Antaisolar.  Střecha Taiyang Roof má životnost až 50 let, čímž dosahuje stejné životnosti jako budovy samotné. Není pochyb o tom, že střecha Taiyang Roof je ideálním produktem pro řešení fotovoltaických budov.

Uvedení střechy Taiyang Roof na trh je pro společnost Antaisolar důležitým milníkem z hlediska podpory ekologické transformace budov. Společnost Antaisolar se bude i nadále věnovat vývoji integrovaných fotovoltaických systémů a podporovat přechod na bezuhlíkovou energetiku a usnadnění rozvoje obnovitelné energetiky.