Americký velvyslanec podpořil investici HE3DA do výstavby nové bateriové továrny v USA

Ambasáda spojených států amerických (USA) podpořila projekt výstavby nové obří gigatovárny na výrobu lithiových baterií české společnosti HE3DA. Za tímto účelem proběhlo setkání zástupců HE3DA s velvyslancem USA v Praze Stephenem Kingem na počátku července.

HE3DA


Projekt obří bateriové továrny v USA pokračuje

HE3DA letos plánuje dokončení první  velké továrny na lithiové baterie na severní Moravě. Kromě továrny v Horní Suché společnost pracuje na přípravě podobného projektu v USA. 

„Mohu potvrdit, že se bude jednat o stát Nevada, ale zatím neuvedu přesné místo, dokud nebude podepsána konečná smlouva. Výstavbu hodláme zahájit již v příštím roce,“ uvedl nedávno v rozhovoru pro náš portál Radomír Prus, architekt projektu výstavbu nové gigatovárny na baterie a hlavní investor HE3DA.

Na počátku května proběhlo další jednání s guvernérem státu Nevada ve věci  investice HE3DA v USA. Podle sdělení společnosti má projekt velkou podporu místní vlády. Navíc, HE3DA zde získala výhodné investiční pobídky.

Další jednání o nové bateriové investici v USA proběhlo nedávno v Praze. Na počátku července se v USA tradičně slaví státní svátek na Den nezávislosti. Při této příležitosti se zástupci společnosti HE3DA – Radomír Prus a Jan Procházka s manželkami – setkali v Praze s velvyslancem USA v ČR Stephenem Kingem.
 
„Na půdě Velvyslanectví USA proběhla setkání na podporu expanze výroby lithiových baterií do Spojených států amerických, a to mimo jiné i s velvyslancem Stephenem Kingem, jenž našemu projektu fandí,“ oznámil Prus.