All-in-1: Chytrá hybridní elektrárna dokáže vyrobit až o 10% více energie než tradiční fotovoltaika

Na český trh míří produktová novinka od společnosti Tigo v podobě komplexního řešení (All-in-1) pro domácí solární elektrárny. Díky unikátní kombinaci optimizérů, hybridního asymetrického střídače, baterií a chytrého monitoringu nyní mohou majitelé solárních elektráren dosáhnout až o 10% vyšší výtěžnosti vyrobené energie. Jaké jsou další výhody řešení od Tigo?

 

Zdroj: Tigo Energy

Novinka na trhu

Od ledna 2023 získala společnost ifTECH s.r.o. exkluzívní práva na distribuci unikátního komplexního systému pro výrobu solární energie od společnosti Tigo Energy (dále jen „Tigo“). V zátěžových testech v prostředí reálné aplikace v Olomouci dokáže systém Tigo díky svým přednostem vyrobit až o 10% více solární energie, než běžně dostupné systémy.

Americko-Izraelská společnost Tigo působí v oboru solární energetiky víc než 15 let. Na trhu v České republice je dobře známá jako světový lídr trhu v oblasti výkonové elektroniky, a to zejména optimizérů. A právě díky optimizérům od Tigo můžete vaši elektrárnu dovybavit o detailní monitoring, optimalizovat její výrobu a také snížit náklady na její servis a údržbu.

Jako novinku nyní Tigo uvádí trh pod značkou „Tigo EI (Energy Intelligence) Residential Solar Solution“. Toto řešení cílí na domácí střešní solární elektrárny. Jedná se o komplexní řešení od jednoho výrobce (tzv. All-In-1), které zahrnuje optimizéry, hybridní střídač, baterie a systém monitorování.

Jaké jsou hlavní přednosti řešení Tigo?

Unikátní optimizéry umožňují monitoring a optimalizaci provozu FVE na úrovni jednotlivých panelů s tím, že toto řešení lze použít na jakkoliv členitou a orientovanou střechu
• Nadstandartní produktové záruky výrobce
• Komplexní integrace všech prvků vč. rapid shutdownu, asymetrického měniče, AC rozvaděče a baterií od jediné firmy, což přináší výhody při tech. podpoře a případnému reklamačnímu řešení
• Garance vyšší výnosnosti díky optimalizaci celého systému minimálně o 10% oproti konkurenci*
• Oživení a připojení celého systému do 10 minut díky aplikaci Tigo
• Kvalitní a bezpečná technologie LFP baterii
• Plně lokalizovaný WEB, návody i technické listy
• Rychlá technická podpora výrobce

Nadstandartní záruky výrobce

Na své produkty a řešení Tigo nabízí vysoké záruky, které převyšují standard v solární branži. Níže jsou uvedené záruky Tigo:
• Měnič: 152 měsíců
• EI link (AC Rozvaděč): 60 měsíců
• BMS: 132 měsíců
• Baterie: 132 měsíců
• Optimizéry: 25 let

Kontakt na dodavatele:

Exkluzívním distributorem Tigo pro Českou a Slovenskou republiku je společnost ifTECH s.r.o. se sídlem v Olomouci.

Více informací, vč. praktických ukázek z reálných instalací řešení Tigo, poskytne společnost ifTECH s.r.o. v rámci série školení a webinářů pro instalatéry FV systémů, které se připravují. V případě zájmu o školení/webinář napište prosím na email: servis@iftech.cz.

V případě zájmu o dodávku řešení Tigo můžete kontaktovat obchodní oddělení společnosti ifTECH zde: https://shop.iftech.cz/content/22-kontakty

Lokalizované stránky výrobce: https://cs.tigoenergy.com/