Aktuálně: Špičkové řešení pro domácí baterie a FVE od společnosti Growatt přichází právě na český trh

Plná asymetrie, 10- letá záruka na hybridní střídač i LFP baterie, vysoká škálovatelnost a All-in-one řešení. Toto jsou hlavní předností řešení předního  světového výrobce střídačů a baterií – společnosti Growatt, které přichází na český trh. Distributorem produktů Growatt je brněnská společnost SOLSOL s.r.o..

Zdroj: SOLSOL

Ideální řešení pro český trh

Hybridní střídače značky Growatt patří ke 3 nejprodávanějším produktům na světě. Za vysokou úroveň kvality získala firma opakovaně prestižní ocenění „TOP BRAND PV“ na několika evropských trzích.

Growatt receives Top Brand PV Inverters awards across global solar markets

„Kvalitu baterií a střídačů značky Growatt jsme několik měsíců testovali na naší firemní laboratoří a také u našich partnerů. Jsme rádi, že zejména střídače splňují požadavek na plnou asymetrií vyhodnocování dodávek elektřiny po fázích, což je základní předpoklad pro optimální fungování a návratnost investic do solárních elektráren v Česku,“ říká Radek Orság, jednatel společnosti SOLSOL.

Zatímco většina asymetrických střídačů na českém trhu má pouze 5-letou produktovou záruku, Growatt standardní nabízí na své střídače i baterie 10-letou záruku.

„Balíček řešení Growatt pro výrobu a akumulaci solární energii lze použít při různých aplikacích, včetně nové instalace a modernizace stávajících solárních elektráren. Rozsah kapacity bateriových úložišť je 2,56 kWh do 25,6 kWh v případě použití jednoho střídače,“ dodává Orság.

Řešení pro inteligentní domácnost

Na český trh také míří GroHome, což je inteligentní domácí systém od společnosti Growatt, který integruje solární energii, akumulaci energie, nabíječku elektromobilů a ohřev vody. Toto komplexní řešení nabízí nejen čistou energii 24 hodin denně, ale dokáže zejména maximalizovat vlastní spotřebu vyrobené elektřiny z FVE.

Chytré energetické řešení společnosti Growatt je postaveno na technologiích Big Data, AI a IoT. Použitím vícestupňového monitorování dat a inteligentní cloudové platformě tak domácnosti či firmy mají k dispozici velmi přesnou predikci výroby a spotřeby energie, ale mají také možností získat kvalitní nástroj pro  inteligentní správu a distribuci vyrobené energie v reálném čase.

Baterie Growatt využívají LiFePO články, které mají vysokou bezpečnost, která je sledována v reálném provozu na několika úrovních. Celý systém je škálovatelný a podporuje přístup k VPP (virtuální elektrárně). Předností baterií Growatt je dlouhá životnost článků, které disponují 8000 cyklů při 100% DoD (vybití a nabití).

Zázemí silné společnosti

Společnost Growatt bylo založena v roce 2010 v Číně, do kterého investovala společnost Sequoia Capital. Od roku 2012 je Growatt jedničkou na největším fotovoltaickém trhu v Číně v segmentu stringových střídačů.

V roce 2017 Growatt dodal na celosvětový trh poprvé více než 1 milion kusů střídačů. Podle americké poradenské společnosti IHS Markit se v roce 2018 Growatt stal jedním ze 3 největších dodavatel FV rezidenčních střídačů na světě.

V roce 2019 se Growatt začal zabývat i výrobou LFP baterií. Společnost Growatt byla nedávno vyhlášena nejlepší značkou FV střídačů v celkem 9 zemích světa a v roce 2020 získal prestižní ocenění na online veletrhu Intersolar_The Smarter E.

Do výzkumu a vývoje společnost Growatt ročně investuje více než 10% svých příjmů. Na jejím výzkumu se podílí více než 400 inženýrů. Roční výrobní kapacita Growatt nyní dosahuje 20 GW. Celý výrobní proces podléhá striktnímu 5-stupňovému systému řízení jakosti.

Hlavní předností produktů Growatt:

  • 10 letá záruka na hybridní střídač i baterii
  • Jednoduchá instalace i nastavení střídače a baterie
  • All-in-one řešení od jednoho výrobce
  • Škálovatelnost baterie od 5,1kWh do 25,6 kWh
  • Funkce UPS (do 10 ms)
  • Propracovaný a atraktivní monitoring – jak ve webovém rozhraní, tak v mobilních zařízeních (Android, iOS)
  • OSS systém pro hromadnou vzdálenou správu a monitoring všech Vašich instalací a koncových uživatelů
  • Výhody oficiálního dovozce pro ČR a SK (dokumenty a návody v českém jazyce)
  • Rychlé dodací lhůty z několika skladů v ČR.

Kontakt na výhradního distributora produktů Growatt:

SOLSOL s.r.o.
Králova 298/4
 616 00 Brno

Tel: +420 774 419 119
Email: sales@solsol.cz
http://www.solsol.cz/