Nové družstvo chce vytvořit největší fotovoltaickou elektrárnu v Česku

V České republice vzniklo první Energetické družstvo vlastníků fotovoltaických elektráren (FVE). Cílem družstva je spojit majitele rodinných domů s FVE a vytvořit tak největší fotovoltaickou elektrárnu v Česku z mikrozdrojů.

Zdroj: Energetické družstvo vlastníků FVE


Velké ambice

Energetické družstvo vlastníků fotovoltaických elektráren (FVE) vzniklo teprve nedávno, nicméně jeho cíle jsou  velmi ambiciózní.

„Jsme první komunita vlastníků fotovoltaických elektráren a všech příznivců obnovitelné energie. Naší hlavní myšlenkou je umožnit propojení FVE rodinných domů, a tím podpořit decentralizaci energetického trhu. Díky tomu přispějeme k rychlejšímu dosažení uhlíkové neutrality,“ říká Patrícia Čekanová, předsedkyně představenstva Energetického družstva vlastníků FVE.

Cílem družstva je spojit majitele rodinných domů s FVE a vytvořit tak největší fotovoltaickou elektrárnu v Česku z mikrozdrojů, což povede k decentralizaci energetického trhu a rychlejšímu dosažení uhlíkové neutrality.

Výhody členství

Partnery družstva jsou společnosti Sysel Energie, SunMonitor a SolidSun. Jak informuje družstvo na svém webu, svým členům nabídne řadu výhod.  Členové družstva získají elektřinu za nejférovější možnou cenu na trhu přímo z energetické burzy. 

Díky připojení na dohledové centrum mají členové družstva zajištěn monitoring FVE 24 hodin denně po dobu 7 dní v týdnu. Chytrý monitoring  vás informuje o jakékoliv změně či závadě na elektrárně  bez prodlení, takže družstvo pro své členy promptně zajistí servis.

„Díky aplikaci do telefonu budete mít svou elektrárnu doslova pod palcem. Naučíme vaši fotovoltaickou elektrárnu vydělávat. Váš rodinný rozpočet bude mít o peněženku navíc,“ uvádí web družstva k aplikaci.

 Členství v družstvu nabízí spoustu výhod a připojit se mohou i ti, kteří FVE ještě nemají. Více informací na www.energetickedruzstvo.cz.