Agrovoltaika a inovace bude v centru pozornosti na letošním 30.ročníku veletrhu Intersolar

Největší světový veletrh v oboru solární energetiky Intersolar Europe v Mnichově se letos mimořádně kvůli dopadům pandemie Covid uskuteční ve dnech 6.- 8. října 2021 jako součást skupiny veletrhů The smarter E Europe Restart 2021. Na co se můžete na veletrhu těšit?

Zdroj: Intersolar

Nové trendy

Celá řada vystavovatelů a také řady konferencí se v rámci veletrhu zaměření na nové trendy ve fotovoltaice, a to zejména na tzv. Sector Coupling, nebo-li moderní energetiku. Na výstavě se budou prezentovat nejmodernější technologie solárních panelů, akumulátorů a mimo jiné i řešení pro Agrovoltaiku.

Fotovoltaické moduly jsou stále výkonnější, a proto náklady na fotovoltaické systémy stále klesají. Tuto změnu pohání důraz na inovace v odvětví solární energetiky. Do popředí zájmu se dostávají nové technologie s vysokou účinností, jako je technologie křemíkových článků s vícepřechody (SHJ), integrované solární články se zadním kontaktem a technologie tandemových článků, které budou v příštích letech nabývat na významu.

Dynamický rozvoj

Intersolar se uskuteční s téměř 2 letou pauzou, která byla způsobeno pandemií Covid-19. Letos veletrh Intersolar oslaví 30.leté výročí svého konaní.

Tato symbolická oslava probíhá v době, kdy se solární energetika dostává do bodu “grid parity” (cena solární energie je nižší než elektřina dodáváná ze sítě), a kdy se boom znovu vrací i do Evropy.

Toto potvrzuje výhled evropské solární asociace SolarPower Europe, která sdělila, že se v roce 2020 globálně instalovalo 138,2 gigawattů (GW) ve fotovoltaice, a to navzdory dopadům pandemie COVID-19. Oproti roku 2019 to představuje  18% nárůst instalované kapacity a také nový světový rekord.

Boom fotovoltaiky bude i nadále pokračovat. SolarPower Europe očekává, že rok 2021 přinese růst fotovoltaiky o 163 GW. Ze současných  773 GW se celková instalovaná kapacita ve fotovoltaice zvýší až téměř na 1,9 TW do roku 2025 podle výhledu SolarPower Europe.

Více informací o novinkách z veletrhu Intersolar se dovíte na jeho webu.