Na trh přichází nová nabíjecí stanice pro elektromobily a přelomový monitoring fotovoltaiky

Společnost A-Z TRADERS s.r.o. uvádí na trh novou nabíjecí stanici pro elektromobily A-Z CHARGER Cube. Tento wallbox, který splňuje podmínky dotačního programu Nová zelená úsporám, bude k dispozici ve druhém kvartálu letošního roku. A-Z CHARGER Cube je první z řady technologických novinek pro rok 2023, které česká společnost A-Z TRADERS s.r.o. chystá.

Zdroj: A-Z Traders s.r.o.

A-Z CHARGER Cube bude navazovat na prémiovou nabíjecí stanici pro elektromobily A-Z CHARGER Crystal. Bude se ovšem jednat o cenově dostupnější variantu s užitným průmyslovým designem.

Foto: Vizualizace nové nabíjecí stanice pro elektromobily A-Z CHARGER Cube

Wallbox A-Z CHARGER Cube bude disponovat funkcí řízení výkonu nabíjení dle aktuálního stavu sítě, aktuální spotřeby elektřiny a rezervovaného příkonu v rodinném domě tak, aby nedocházelo k překročení celkového sjednaného příkonu. Nestane se vám tak, že byste si při nabíjení elektromobilu neohřáli ani vodu na čaj, aniž by nedošlo ke shození jističů. Díky inteligentnímu řízení výkonu nabíjení je vždy používán jen takový výkon, který je v danou chvíli v domácnosti dostupný.

Nabíjecí stanice je připravena po připojení vozidla okamžitě směřovat vyrobené přebytky z fotovoltaiky k nabíjení elektromobilu, jelikož její součástí je i měřící čip regulátoru A-Z ROUTER.

Díky tomuto wallboxu tak můžete hospodárně využívat vyrobenou elektřinu z fotovoltaiky ve své domácnosti, čímž zamezíte vzniku přetoků do distribuce a vyrobenou elektřinu tak zužitkujete efektivně v domácnosti. Může se tak klidně stát, že v horké letní dny budete moct snadno nabíjet svůj elektromobil z fotovoltaiky a de facto jezdit přímo na sluneční energii a tedy zdarma!

O firmě A-Z Traders s.r.o.

A-Z TRADERS s.r.o. je česká technologická firma, která představuje jednu z nejdůležitějších společností dodávající spolehlivé komponenty pro fotovoltaický průmysl v Česku. Mezi hlavní produkty patří certifikované rozváděče vyvinuté pro pohodlnou instalaci a bezpečný provoz fotovoltaických elektráren s nejčastější konfigurací vyskytující se v ČR. Jedním z klíčových produktů je regulátor A-Z ROUTER, který dokáže řídit energetické toky v domácnosti a směřovat přebytky elektrické energie k hospodárné akumulaci do ohřevu vody. A-Z ROUTER je zároveň už dnes mozkem současné podoby ekosystému, který monitoruje a ovládá nabíjecí stanice A-Z CHARGER Crystal a A-Z CHARGER Cube.

Technické specifikace wallboxu A-Z CHARGER Cube

Nabíjecí výkon

Max. 22 kW 3f – dle možností vozu

Komunikace

Proprietární 433 MHz – A-Z CONNECT ekosystém

Proudový chránič

Integrovaný – kombinace typ A: 30 mA a typ B: 6 mA

Připojení

Konektor typ 2

Krytí

IP 44

Provozní teplota

-20 až +45 °C

Výška (mm)

390

Šířka (mm)

290

Hloubka (mm)

151

Prémiové funkce za dostupnou cenu

Programovatelná uživatelsky přívětivá ovládací jednotka nabízí možnost nadefinovat si časová okna vyhrazená k dobíjení elektromobilu, dobíjecí stanici lze také nastavit k dobíjení dle signálu HDO případně kombinaci obojího. K samotném ovládání využijete jen jedno tlačítko.

S novou nabíječkou A-Z CHARGER Cube dochází k zásadnímu vylepšení základní desky tohoto zařízení, jenž bude shodná s deskou prémiové nabíjecí stanice A-Z CHARGER Crystal, která byla uvedena na trh v roce 2022 (A-Z CHARGER Crystal nabízí oproti novému modelu navíc prémiový design a také designový nabíjecí kabel). Vylepšení několika důležitých komponent zajistí ještě přesnější měření odběru vozidla.

Společnost A-Z TRADERS s.r.o. bude od června letošního roku vyrábět tyto nabíječky v tisícových nákladech měsíčně.

Co se chystá v dalších měsících?

Vznik nové nabíječky je jen první z novinek, které A-Z TRADERS s.r.o. chystá. Další přelomovou novinkou bude rozvoj monitorovací aplikace navazující na současný cloudový ekosystém řízený regulátorem A-Z ROUTER, která doposud na našem trhu nemá obdoby.

Inovativní ekosystém řízení výkonu fotovoltaické elektrárny a vznikajících přetoků bude přehledně monitorován v aplikaci, ke které dostane zdarma přístup každý majitel A-Z ROUTERu nebo nabíjecích stanic A-Z CHARGER Crystal nebo A-Z CHARGER Cube.

Foto: Prototyp mobilní verze monitorovací aplikace

Zásadní aktualizace cloudového rozhraní potěší i stávající majitele fotovoltaických elektráren, kteří své přebytky do ohřevu vody už dnes řídí prostřednictvím regulace A-Z ROUTER. V průběhu třetího kvartálu dojde k vydání aktualizace pro všechna již existující instalovaná zařízení, takže se nemusíte bát, že byste se k modernímu monitorovacímu systému nedostali.

V přehledné aplikaci, která bude umět ovládat i nejpoužívanější střídače na českém trhu (GoodWe, Solax, Growatt), bude na první pohled patrné, kolik energie vaše elektrárna vyrábí z fotovoltaiky, kolik energie směřuje k nabíjení elektromobilu, zda se čerpá energie z baterie či nikoliv apod. Samozřejmostí bude také ovládání střídače, baterií a všech jednotek pro ukládání přetoků.

 

Foto: Prototyp desktopové verze monitorovací aplikace

Pro stávající instalace A-Z ROUTER bude připraven update

Společnost A-Z TRADERS s.r.o. s přelomovým vylepšení ekosystému A-Z ROUTER myslí i na stávající uživatele! Pokud máte regulátor A-Z ROUTER nainstalovaný, připojený k internetu a máte řádně aktualizovaný firmware, pak automaticky získáte s vydáním nové aktualizace veškeré nové funkce a navíc prodlouženou záruku na 5 let.