6 zásadních trendů, které ovlivní budoucí vývoj fotovoltaiky a akumulace energie v Česku?

V letošním roce zažívá český fotovoltaický a bateriový trh prudký rozvoj. Klesající ceny FV komponentů a bateriových systémů spolu s novými dotacemi otevírají zcela nové obchodní možnosti zejména v segmentu hybridních fotovoltaických elektráren (HFVE), které kombinují výhody fotovoltaiky s akumulací. Nové obchodní modely a dotace přispívají k rozvoji trhu HFVE v Česku.

SEF

 
Na aktuální vývoj trhu reaguje 5. ročník mezinárodní odborné konference a výstavy Smart Energy Forum, kterou loni navštívilo více než 1200 účastníků. Letos se akci uskuteční dne 19. listopadu 2019 v Kongresovém centru Praha.

Hlavní trendy rozvoje fotovoltaiky a baterií v Česku?

Podle nedávného průzkumu výzkumné agentury NMS Market Research  čeká Českou republiku v nejbližších letech rozmach akumulace elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů. Téměř 82 % dotázaných Čechů a tuzemských firem má zájem o výrobu zelené energie a také její skladování pro vlastní spotřebu. Co je motivuje?

• kombinace špičkových technologií
• využívaní HFVE jako pojistky pro budoucímu růstu cen elektřiny ze sítě
• zajištění dodávek elektřiny v případě blackoutu
• klesající ceny fotovoltaických a bateriových systémů
• zájem o energetické úspory
• nové dotace.

Vyplatí se investovat do HFVE?

Klíčovou otázkou spojenou s každou investicí, a to platí i o HFVE, je samozřejmě její ekonomická opodstatněnost v daném obchodním případě.

O perspektivách rozvoje, trendech a aktuálních novinkách v dotacích a legislativě budou dne 19. listopadu 2019 v Praze diskutovat přední světoví a tuzemští experti na 5. ročník mezinárodní odborné konference a výstavy Smart Energy Forum (SEF).

Hlavní tematické okruhy konference SEF:

1) Aktuální trendy ve vývoji fotovoltaických a bateriových technologií

2) Optimalizace spotřeby vyrobené energie s možností akumulace nebo prodeje třetím subjektům

3) Skladování elektřiny pro rodinné domy a velkokapacitní aplikace v HFVE

4) Elektromobilita a její propojení s konceptem SmartHome/Smart City

5) Inovace a legislativa v oblasti energetické soběstačnosti, akumulaci energie a elektromobility.

Proč se SEF zúčastnit?

●  Na SEF vystoupí přední světový expert v oblasti akumulace energie Ike Inkwan Hong, Prezident korejské společnosti KOKAM, která je 4. největším světovým výrobcem Li-Ion baterií. Ve své přednášce popíše budoucí vývoj pokročilé Li-Ion bateriových  technologií do roku 2025

●  Nové obchodní modely s využitím HFVE a blockchainu představí ve své přednášce Oliver Koch, Managing Director+COO společnosti Sonnen, která je v současnosti největším světovým výrobcem domácích baterií.

● Pohled Škody Auto na propojenost akumulace a dobíjení elektromobilů poskytnou zástupci společnosti Ško-Energo, která připravuje v současnosti největší síť dobíjecích a akumulačních stanic v mateřském závodě v Mladé Boleslavi a svých dealerů

● Vše připraveno tak, abyste si ze SEF odnesli maximum praktických tipů a strategických nápadů pro Váš byznys. Dostanete výstupů z prvních obchodních aplikací, které v Česku vznikají nebo jsou již několik let využívány

Celý program konference se nachází na webu SEF

BONUS:

Registraci na SEF jsme právě spustili. Loňský ročník SEF se vyprodal během 3 týdnů a řadu zájemců jsme museli z kapacitních důvodů odmítnout.

Nyní se můžete (platí pouze do 19. září 2019) na konferenci přihlásit za zvýhodněnou cenu ve výši 3900 Kč (bez DPH), po tomto termínu bude tato cena navýšena.