50 MW: První obří solární elektrárna bylo připojena k síti v Kazachstánu

Přední světový výrobce solárních panelů a developer, čínská společnost Risen Energy, oznámila, že v polovině ledna letošního roku dokončil stavbu první velké pozemní elektrárny v Kazachstánu. Její výkon činí 50 MW a jedná se o největší solární elektrárnu v zemi.

Zdroj: Risen Energy

Zdroj: Risen Energy

Postaveno za 6 měsíců

Společnost Risen Energy začal výstavba obřího solárního parku v polovině roku 2019 s tím, že byla úspěšné dokončena a připojena do sítě v polovině ledna 2020. Projekt solární elektrárny o výkonu 50 MW v Kazachstánu představuje významný milník spolupráce mezi Kazachstánem a Čínou v odvětví obnovitelné energie.

 

Společnost Risen Energy poskytla pro projekt fotovoltaické panely o výkonu 330 W a postavila také novou pomocnou stanici o napětí 110 kV a elektrické vedení o napětí 110 kV, aby byl zajištěn hladký provoz a úspěšné dodání projektu.

 

Risen Energy je první čínský fotovoltaický podnik, který investoval do výstavby solární elektrárny v Kazachstánu. Díky výhodám svých jedinečných produktů a lokalizační strategii tak společnost Risen Energy získala v zemi první úspěšnou referenci.

Rozvoj další spolupráce

Po dokončení 50 MW solární elektrárny připravuje Risen Energy v Kazachstánu další obdobné projekty solárních elektráren s instalovaným výkonem 40 MW, které získaly finanční podporu Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD).

 

Od zavedení čínské iniciativy Pásu a cesty se společnost Risen Energy neustále rozšiřuje na zahraniční trhy. Kromě Kazachstánu rozvíjí společnost také obchodní činnost na Ukrajině, ve Vietnamu a dalších zemích, čímž zvyšuje investice do rozvoje solárních elektráren po celém světě a zároveň podporuje globální transformaci energie a čistý rozvoj.

 

Prezident společnosti Risen Energy Xie Jian řekl: „Úspěšné připojení projektu k síti posílilo naši pověst na trhu v Kazachstánu a také posílilo konkurenceschopnost a vliv na dalších trzích v rámci iniciativy Pásu a cesty. Budeme pokračovat ve zlepšování našich inovačních technologií, zkoumání nových trhů, posilování spolupráce se všemi partnery a dodávání vyspělých solárních technologií do dalších zemí světa“.