5 GW: Výrobce fotovoltaických střídačů Huawei uzavřel rekordní kontrakt

Fotovoltaické střídače společnosti Huawei budou v objemu až 5 GW dodány německé velkoobchodní společnosti Wattkraft Solar v průběhu následujících dvou let. Jedná se o rekordní kontrakt uzavřený mezi společnosti Huawei a Wattkraft Solar na evropském trhu.

Zdroj: Huawei

Zdroj: Huawei

 

Silné postavení na trhu

Společnost Huawei, která je největším světovým výrobcem fotovoltaických střídačů, bude ve spolupráci s Wattkraft Solar distribuovat stringové střídače pod značkou Fusion Solar Smart PV. Jedná se o novou produktovou řadu, která získala řadu ocenění za vysokou kvalitu na předním evropském veletrhu Intersolar v roce 2019 a také na veletrhu All-Energy Australia v Austrálii.

 

V roce 2010 společnost Wattkraft Solar prodala více než 1,6 GW fotovoltaických střídačů regionu DACH (Německo, Rakousko a Švýcarsko). Střídače Huawei patří v posledních letech k nejvyhledávanějším produktům mezi instalatéry fotovoltaických systémů v regionu.

 

Společnost Wattkraft Solar se zabývá distribucí střídačů Huawei již více než 7 let zejména v rezidenčním a korporátním segmentu o výkonu mezi 2-100 kW. Podle sdělení Giovanniho Miglioreho, CEO společnosti Wattkraft Solar střídač disponují maximální účinností v rozmezí 98,2 až 98,65 %, což zajištuje provozovatelům fotovoltaických elektráren vysoké výnosy. Navíc, střídače Huawei jsou oproti konkurenci menší a lehčí, neboť váží pouhých 17 kg. Střídače lze snadno instalovat pouze jedinou osobou, což ušetří čas a také náklady.

Hlavní přednosti střídačů Huawei

• Chytrá diagnostika voltampérové charakteristiky je schopna identifikovat více systémových poruch jediným stisknutím tlačítka

• Třída IP 65, vhodný pro venkovní a vnitřní instalaci

• Pasivní chlazení – absence ventilátoru je garantem vysoké spolehlivosti invertoru, který pak následně nevyžaduje ani běžnou údržbu spojenou s chladicím systémem

• Produkt lze použít samostatně bez nutnosti připojení k baterii, ovšem v případě budoucího rozšíření o akumulační baterie je možné jej využít i s akumulací do baterie bez potřeby výměny měniče za nové zařízení (pouze o modulů 3-10KTL M0)

• WiFi nebo 4G online monitoring, včetně archivace dat v cloudu. Jednoduché a rychlé nastavení a řízení provozu měniče z mobilní aplikace FusionSolar.

V České a Slovenské republice se distribucí střídačů Huawei zabývá společnost Photomate s.r.o.