43 MWp: IBC SOLAR postaví v Maďarsku obří solární elektrárnu

Společnost IBC SOLAR Energy, projektová divize mezinárodní solární společnosti IBC SOLAR se sídlem v Německu,  v současnosti realizuje výstavbu jedné z největších fotovoltaických elektráren v Maďarsku pod názvem  MET Kabai Solar Park  (METKSP).  Po dokončení výkon této solární elektrárny dosáhne 43 MWp.

Zdroj: IBC Solar

Zdroj: IBC Solar

 

Obří solární park

Společnost IBC SOLAR je zodpovědná za EPC služby, ke kterým patří vyprojektování, zajištění dodávek komponentů a výstavba jedné z největších maďarských elektráren. Projekt METKSP o nominálním výkonu 43 MWpo ročně vyrobí až 52 GWh solární energie.

 

Na výstavbě projektu METKSP se kromě společnosti IBC SOLAR podílí také společnost MET Asset Management AG, která bude vlastníkem elektrárny. Samotná výstavba elektrárny MET Asset Management AG bude zahájena na podzim letošního roku.

 

Po dokončení se solární park METKSP o výkonu 43 MWp stane jednou z největších elektráren v Maďarsku. Jeho roční výroba solární energie pokryje spotřebu více než 13 000 domácností. Jako hlavní dodavatel bude IBC SOLAR v budoucnosti zajišťovat připojení elektrárny do sítě, její uvedení do provozu a celkový servis.

Milník na trhu v Maďarsku

Projekt METKSP představuje důležitý milník na cestě rozvoje obnovitelných zdrojů energie v Maďarsku.  „Jsme velmi hrdí na to, že náš klient MET Asset Management AG nám umožnil realizovat tento impozantní solární projekt,“ říká José María Llopis, CEO společnosti  IBC SOLAR Energy GmbH.

 

„Díky tomuto projektu přispějeme k energetické transformaci Maďarska a současně podtrhneme obří potenciál solární energetiky jako významného zdroje energie v éře 21. století, která bude spojena s útlumem fosilní energetiky,“ dodal Llopis.

 

Obří solární park METKSP o výkonu 43 MWp vyroste na pozemcích o rozloze necelých 28 hektarů. Na jeho výstavbě se použije více než 97 000 fotovoltaických panelů. IBC SOLAR bude poskytovat záruku na provoz celého parku a rovněž zajistí péči o jeho provoz, servis a monitoring.

 

Společnost IBC SOLAR patří k pionýrům fotovoltaiky v Německu od roku 1982, kdy byla založena. V současnosti je to přední světový poskytovatel řešení v oblasti fotovoltaiky a akumulace energie, který působí na více než 30 trzích celého světa. Kromě dodávek komponentů svým klientům společnost nabízí také služby v oblasti projektování, výstavby a provozu fotovoltaických elektráren (EPC). Od svého  založení IBC SOLAR zajistila výstavbu více než 4,2 GWp fotovoltaických elektráren po celém světě.