29 GW: LONGi navyšuje výrobu nové generace solárních článků

Největší světový výrobce solárních panelů, čínská společnosti LONGi Solar (dále jen „LONGi“) uvedl do provozu tento týden v čínské provincii Shaanxi největší továrnu na výrobu nové generace solárních článků typu HPBC. Její roční kapacita dosáhne 29 GW.

Novou generaci  produktů společnosti LONGi představí Adrian Kočan, Sales Director DG Eastern Europe&Scandinavia ve společnosti LONGi Solar GmbH, v úterý 28. března na expo na  expo Smart Energy Forum Slovakia.

Zdroj: LONGi Solar

Rekordní účinnost

První fáze výstavby nové továrny na výrobu solárních článků společnost LONGI dokončila v září 2022, kdy byla spuštěna jejich výroba. Letos se společnosti povedlo před plánovaným termínem dokončit druhou a třetí fázi fáze projektu a uvést masovou výrobu nové generace HPBC článků. Díky tomu se již brzy na trh dostanou vysoce účinné solární články HPBC společnosti LONGi, které najdou největší uplatnění zejména na rezidenčním a komerčním  solárním trhu.

Standardní verze článků HPBC společnosti LONGi dosáhla v sériové výrobě účinnosti 25 %. A její verze PRO dosahuje účinnosti přes 25,3 % díky použití technologie pasivace pomoci vodíku, která výrazně zvyšuje absorpci světla a fotoelektrickou konverzní kapacitu článků vylepšením jejich vnitřní struktury.

Nová generace panelů řady Hi-MO 6, kterou společnost LONGi uvedla na trh minulý rok, je vybavena technologií článků typu HPBC. Díky tomu panely řady Hi-MO 6 mohou ve srovnání s běžnými moduly za podmínek nízkého světelného záření zlepšit výkon výroby solární energie o 6-10 %, což vede k výraznému zvýšení výtěžnosti vyrobené energie.

Panely řady Hi-MO 6, které jsou využívají půlené HPBC články a při jejich výrobě se uplatňuje technologie inteligentního pájení bez prasklin, získaly vysoké ocenění společností Intersolar a TÜV Rheinland za simulaci energetického výtěžku na kongresu „All Quality Matters“.

Masívní investice

Společnost LONGi na konci roku 2022 dodala na trh více než 100 milionů kusů fotovoltaických panelů po celém světě.

Letos se LONGi opět zařadila na seznam výrobců fotovoltaických modulů, kteří od 1. čtvrtletí roku 2023 splňují kritéria Tier 1 společnosti Bloomberg New Energy Finance (BNEF), a to díky své vysoké účinnosti a vysoké spolehlivosti produktů řady Hi-MO, stabilnímu fungování podniku a silné finanční pozici.

Celkové investice společnosti LONGi do výzkumu a vývoje fotovoltaických produktů od roku 2012 do první poloviny roku 2022 přesáhly 16 miliard jüanů (cca 55 miliard korun), což ji řadí na první místo ve fotovoltaickém průmyslu. Společnost LONGi předložila do konce 30. června 2022 celkem 1 808 patentů, čímž si udržela vedoucí postavení v oboru s mnoha svými klíčovými technologiemi a produkty.

Novou generaci  produktů společnosti LONGi představí Adrian Kočan, Sales Director DG Eastern Europe&Scandinavia ve společnosti LONGi Solar GmbH, v úterý 28. března na expo na  expo Smart Energy Forum Slovakia.