23,22 %: Trina Solar dosáhla nového rekordu v účinnosti bifaciálních solárních článků

Společnost Trina Solar Co., Ltd. („Trina Solar“), přední světový výrobce solárních článků a panelů, nedávno oznámila, že vytvořila nový světový rekord 23,22 % v účinnosti vysoce výkonných monokrystalických solárních článků i-TOPCon typu N (c-Si).Rekordní oboustranný solární článek i-TOPCon typu N byl vyroben levným průmyslovým procesem na bázi pokročilých technologií i-TOPCon (oxidem pasivované v průmyslovým tunelu) na velkoplošném substrátu z litého křemíku dopovaného fosforem.


Trina Solar


Nezávisle ověřeno

Nový bifaciální solární článek společnosti TrinaSolar o ploše 247,79 cm2 dosáhl na přední straně celkové účinnosti 23,22 %. Tento výsledek byl nezávisle potvrzen laboratoří ISFH CalTeC v Německu.

„Jsme velmi potěšeni, že můžeme oznámit nejnovější úspěch našeho týmu pro technologický výzkum z naší laboratoře. Jedná se o nový světový rekord v celkové účinnosti pro velkoplošné monokrystalické křemíkové solární články,“ řekl Dr. Zhiqiang Feng, ředitel Státní laboratoře (SKL) fotovoltaické vědy a technologie (PVST) společnosti Trina Solar. 

„Vynikající výsledky výzkumu a vývoje představují pro společnost Trina solidní základ pro poskytování nových diferencovaných fotovoltaických modulů a řešení pro naše zákazníky.“

Společnost Trina Solar byla založena v roce 1997 a je předním světovým poskytovatelem komplexních řešení v oblasti fotovoltaiky a inteligentní energie. Společnost se zabývá vývojem, výrobou a prodejem fotovoltaických produktů. 

Společnost Trina Solar představila v roce 2018 svou značku Energy Internet of Things (Internet věcí v energetice) a iniciovala Alianci průmyslového rozvoje Trina Energy IoT a Inovační centrum pro IoT v energetice s předními světovými podniky a výzkumnými ústavy.