23.ledna 2020: Oficiální premiéra první komerčně vyráběné baterie HE3DA

V prosinci 2019 byla na Karvinsku vyrobena první baterie na bázi technologie HE3DA na nové výrobní lince společnosti Magna Energy Storage. Jaké technické parametry bude mít nová baterie? Proč má nový hliníkový obal? Kdy budou nové baterie letos komerčně dostupné pro zákazníky? Jaké plány na další rozvoj HE3DA aktuálně připravuje?

Zdroj: HE3DA

Obrázek: Nová baterie HE3DA vyrobená v 12/2019 na nové lince továrny a Havířovsku

 

Na výše uvedené otázky Vám poskytne odpověď Radomír Prus, hlavní akcionář společnosti HE3DA a architekt projektu výstavby bateriové továrny Magna Energy Storage v Horní Suché během svého vystoupení na semináři Energetická soběstačnost ve čtvrtek 23. ledna 2020 v Ostravě (součást doprovodného programu výstavy Infotherma).

 

Během své přednášky bude Prus prezentovat novou baterii a její hlavní přednosti. Tato baterie se má již letos dostat do sériové výroby a bude tvořit „nosný prvek“ samostatného bateriového boxu a dalších nových produktů firmy. V praktických testech se prokázala její vysoká odolnost vůči požáru.

Zacíleno na energetickou soběstačnost

 

Během semináře Energetická soběstačnost budou prezentovány aktuální novinky o vývoji fotovoltaického trhu v ČR i ve světě s důrazem na perspektivní technologie, nové obchodní modely, chystané změny v legislativě a nové dotace.

 

Seminář je určen zájemcům o nové fotovoltaické a bateriové systémy, instalační společnosti a zájemce o problematiku moderní decentrální energetiku. Po každé přednášce je zajištěn dostatečný časový prostor na diskuzi s předními odborníky.

 

Celý program semináře a přihlášku naleznete v tomto článku. Seminář organizuje redakce portálu www.solarninovinky.cz.