REKLAMA

Místo obří solární elektrárny vznikne v Milovicích nové Smart City

Datum: 02. 09. 2016  |  Čtěte více: Zprávy

V dobách vrcholícího solárního boomu se v Milovicích na Nymbursku měla postavit největší fotovoltaická elektrárna v Česku. Měla vyrůst na ploše 150 hektarů na místním letišti. Její výkon měl dosáhnout až 60 MW. Na její výstavbě se tehdy měla podílet energetická společnost ČEZ.


Smart City

Projekt obří elektrárny se nakonec, a to zejména kvůli politickým důvodům nerealizoval. Nyní se konečně pro letiště našlo nové alternativní využití.

Místo elektrárny vznikne nové Smart City za 2 miliardy

V současnosti hodlají Milovice využít průmyslovou zónu nedaleko letiště zcela jinak. Podle plánu místní radnice zde má vyrůst zcela nové Smart City. Postavit jej chce společnost Letiště Milovice.  Včera o tom informovala Česká televize (ČT). 

Smart City nebo-li „chytré město“ je místo, kde jsou efektivnější tradiční sítě a služby ve prospěch jeho obyvatel a podniků, díky použití digitálních, telekomunikačních a energetických technologií. To znamená inteligentnější městské dopravní sítě, moderní zásobování vodou a nakládání s odpady, účinnější způsoby jak osvětlovat a vytápět budovy.

V Milovicích půjde vůbec o první samostatné Smart City stojící mimo území města. Smart City vyroste na letišti a v jeho blízkém okolí. Náklady na realizaci projektu mají dosáhnout 2 miliardy.

V rámci nového Smart City v Milovicích vyroste nové obchodní a kulturní centrum. Počítá se i s výstavbou vědeckého a průmyslového parku. Celkem by zde mohlo vzniknout více než 5 000 nových pracovních míst.

Smysluplné využití akumulace

Rozvoj konceptu Smart City podporuje i český stát. Cílem konceptu je totiž hledání energeticky úsporných a účinných opatření, snížení ekologické zátěže či řešení dopravních problémů současných měst.

„Smart City je Evropou podporovaný koncept udržitelného rozvoje měst a obcí. Pro nás představuje další nástroj pro zlepšení životního prostředí v ČR a získání dalších finančních prostředků na kvalitní projekty zaměřené na snížení energetické náročnosti, udržitelnou dopravu, snižování emisí a podporu nových technologií,“ uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec.

Jedním z prvních Smart City v Česku se stalo město Písek. Toto město má i primát ve využívání velkých bateriových systémů. V současnosti je zde provozována první instalace velké Redox-Flow baterie o výkonu/kapacitě 400/800 kWh. Tato instalace má primárně sloužit k vybudování rychlonabíjecího místa pro elektroautobusy.

Zdroj: SolarniNovinky.cz Foto: SmartHome.com
Facebook Zpět TiskPoslatHledat Přečteno: 1874x
Související články:
Komentáře:
Chytré město 2016-09-02
Chytré město 14:46:34
A v tom Chytrém městě žili samí chytřý lidé co měli chytré telefony, jezdili v chytrých autech, rodily se zde samé chytré děti a zazvonil zvonec a pohádky je konec.
Reagovat Zobrazit vlákno Nahlásit nevhodný obsah

Prudič_ 2016-09-02
Zase nám Sibyly lhaly..... 07:52:11
Že by se průmyslová zóna změnila na zastavěnou oblast? To by byla rána pro všechny škarohlídy kteří tvrdili, že tam, kde se jednou udělá z pozemku průmyslová zóna pod FVE, tam tisíc let (už nikdy) tráva neporoste.
Reagovat Zobrazit vlákno Nahlásit nevhodný obsah