profiPV cz
dot dot dot
  • Ministr Brabec: Až 27 miliard uvolní vláda na další podporu v rámci programu Nová zelená úsporám

    NZÚ Úspěšný program podpory energetických úspor pro domácnosti a bytové domy Nová zelená úsporám (NZÚ) bude mít další pokračování. Ministerstvo životního prostředí chce do roku 2030 uvolnit  až 27 miliard na další pokračování NZÚ. Uvedl to včera ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

  • Kalifornie proti Trumpovi: Každý nový dům bude vybavený solárními panely

    Wikipedia Americký prezident Trump není zrovna příznivcem obnovitelných zdrojů. Po svém zvolení omezil jejich podporu a naopak začal upřednostňovat výrobu energie z tradičních fosilních zdrojů. Proti Trumpově politice se postavila řada amerických měst a také stát Kalifornie, která letos schválila nová legislativu, na základě které každý nový dům musí mít vlastní solární panely. 

  • První virtuální bateriová elektrárna byla uvedena do provozu v České republice

    Prosolar Funkční virtuální bateriová elektrárna (VBE) byla uvedena do provozu na počátku prosince 2018 v České republice VBE je složena z bateriových systémů s nejnižší kapacitou 6 kWh a nejvyšší instalovanou kapacitou 200 kWh. Zájemce z řad výrobců elektřiny pro vlastní spotřebu (tzv. prosumeři)  VBE oslovil profesionální vzhled, intuitivní ovládání monitoringu, sofistikované funkce, spolehlivost, neustálý vývoj a nepřetržitá modernizace ovládacího rozhraní systémů STORION.