Rema PV Systém
Krannich Solar

Tipy a triky - stavba FVE

nanocleansolar
Cenový barometr fotovoltaických panelů

A N K E T A

Bylo by pro Vás zajímavé postavit si malou domácí FVE s návratností investice do 10 let, která by Vám vyráběla elektřinu pod 5 Kč/kWh, aniž byste získali podporu formou výkupních cen nebo zeleného bonusu?

  • Ano
     (2265 hl.)
  • Ne
     (318 hl.)
  • Nevím
     (40 hl.)

  Celkem: 2623

SOLÁRNÍ MAGAZÍN

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Nejkomentovanější Články

Statistika návštěvnosti

TOPlist TOPlist
Statistika od 09.11.2010

ERÚ vyzval distribuční společnosti ke zveřejnění údaje o připojování FVE

Datum: 21. 06. 2012  |  Zdroj: SolarniNovinky.cz
Energetický regulační úřad vyzval provozovatele distribučních soustav - ČEZ Distribuce, a. s., E.ON Distribuce, a. s. a PREdistribuce, a. s., aby zveřejnily, přestože pro nětato povinnost nevyplývá z energetického zákona, údaje o připojování FVE v období od druhé poloviny roku 2010 do první poloviny roku 2011, a to vzhledem k řadě stížností na údajnou diskriminaci při připojování.



Jak uvedla předsedkyně ERÚ A. Vitásková: „Považuji za vhodné a účelné, s ohledem na transparentnost a řádné fungování trhu s elektřinou, zveřejnit některé údaje a vyvrátit tak domněnky držitelů licencí na výrobu elektřiny, že při připojování nových zdrojů nebylo vždy postupováno zcela korektně a chtěla bych rovněž předejít dalším stížnostem ze strany majitelů fotovoltaických elektráren.“

Úřad požádal uvedené distribuční společnosti, aby na svých internetových stránkách zveřejnily seznam FVE připojených k distribuční soustavě v roce 2010 a v roce 2011 s uvedením data podání žádosti o připojení, délky lhůty pro připojení výrobny sjednané ve smlouvě a data připojení.

 
Zpět TiskPoslatHledat Přečteno: 822xFacebook
Související témata:
    Zprávy
 
Poslední komentáře:
Tomáš Nevěřil 2012-06-23
Re: Re: Re: Re: Re: Aha2 12:11:42
V Německu si postavíte FVE a pak to nahlásíte distribuční společnosti, ta vám vymění elektroměr. A sama se už musí postarat aby vedení, trafo a podobně to vše zvládlo.
U nás nepovolí protože je slabé trafo , vedení apod., ale už je nic nedonutí s tím něco udělat aby Vás připojili.
To je rozdíl v kapitalistické praxi u nás a na západě !!!!
Reagovat Zobrazit vlákno Nahlásit nevhodný obsah

Miroslav Bouček 2012-06-23
Re: Re: Re: Re: Aha2 11:29:46
Pane Nevěřile
Myslím, že firma ČEZ (ČEz distribuce) je osouzena jednoznačně k roz..., totiž pardón chtěl jsem říci k privatizaci. Ti naši vejlupci, pardón politici & dokázali přivést na buben i tu Sazku. Což v zásadě je světový rekord hodný zapsání do Guinessovi knihy rekordů. Povedlo se jim přivést ke krachu "nezkrachovatelnou loterijní společnost". Bohužel myslím, že se mýlíte v tom, že by se měli probudit politici. Já to vidím tak, že se nemá kdo probudit. Slušných lidí je v politice jak do Mariáše. A bůhví jestli. Vezměte si naší hlavu státu. Z pana Klause mám neodbytný pocit, že stále, ale opravdu stále nemůže pochopit, proč mu ještě nedali tu Nobelovu cenu. A o morálce pana prezidenta mám velké pochybnosti. Snad jedinou cestou by byla zásadní obměna politické scény. Muselo by ovšem jít o skutečnou obměnu za lidi bez vazby na "pochybné lobisty a taképodnikatele". Buhužel obávám se, že před dalšími volbami se jen opět objeví nastrčené nové politické strany a lidé v touze po změně jim dají své hlasy, aby nakonec zjistili, že dali svůj hlas pouze derivátu stávající pseudopravice.

Vzdálili jsme se dost o tématu článku. Myslím, že stávající způsob povolování a schvalování FVE na domech je neudržitelný. Způsob povolování je těžkopáddný, byrokratický a šikanující. Je naprostý nesmysl, aby každou malou FVE licencoval ERÚ a za každou malou FVE se ERÚ posílalo hlášení. Je více, než zřejmé, že FVE v nějaké podobě se stanou v budoucnu běžnou součástí domů !
Reagovat Zobrazit vlákno Nahlásit nevhodný obsah

Tomáš Nevěřil 2012-06-23
Re: Re: Re: Aha2 09:53:15
Pane Bouček, takových technických "lahůdek", co posílají z čezu by každý co staví FVE, by mohl jistě napsat nekonečně mnoho a pokaždé něco jíiného.
Mě ale nejvíc vadí, že od doby nástupu Romana se čez zaměřil jen na získání peněz pro sebe a politiky a pro výrobu a distribuci (rozvody) neudělal v podstatě nic, možná jen údržbu. Taky tam nabral "odborníky" typu Klauze mladšího a podobně, smutné je že i vysokoškoláci si přejí být zaměstnáni v čezu (kde si myslí, že budou mít teplé místečko a stálý slušný plat), místo toho aby se svým vzděláním něco dokázali nového prosadit sobě a společnosti k užitku.
Nechci, aby čez zkrachoval nebo byl nuceně prodán jako SAZKA, ale jestli to takto půjde dál, tak to ani jinak dopadnout nemůže. To je stále ta moje teorie o hře na letadlo čez.
Někteří z nás to takto vidí ale nemáme tu moc a možnost s tím něco udělat to musí vláda a politici, kteří by se měli co nejdřív probudit ze snu něž jim přestanou docházet peníze k odkloňování.
řekl bych to teď asi takto : Předsedo, kam jsme se to dostali,. No do .... !
Reagovat Zobrazit vlákno Nahlásit nevhodný obsah


M E D I Á L N Í  P A R T N E Ř I

Top50Solar Solarzoom pvXchange pv magazine - the photovoltaic trade publication which covers issues such as thin film and feed-in tariffs and events like intersolar europe